Mała Książka - Wielki Człowiek 2023/2024

Mała Książka - Wielki Człowiek  2023/2024

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami do udziału w kolejnej odsłonie projektu „MAŁA KSIĄŻKA  WIELKI  CZŁOWIEK”.

Dziecko, które przyjdzie do biblioteki wraz z rodzicem otrzyma Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Wyprawka zawiera:

• Kartę Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece
  • Książkę „Krasnal w Krzywej Czapce”
  • Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” –przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.

W jaki sposób przystąpić do projektu?

• Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i zapisz go jeżeli nie jest zapisane
  • Poinformuj o chęci udziału w akcji i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie!
  • Wypożycz co najmniej jedną książkę z księgozbioru dziecięcego
  • Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, którą nakleja na otrzymaną kartę
  • Po zebraniu dziesięciu naklejek dziecko zostanie uhonorowane imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
  • w Projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki,

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

#Mała Książka – Wielki Człowiek
#Instytut Książki
#Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.