Spotkanie autorskie z Joanną Jax

16 października 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluszkowcach odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Jax – autorką powieści historycznych i sag. Pani Joanna zanim została pisarką, pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. Pasjonuje się literaturą biograficzną i malowaniem na szkle. Jako wolontariuszka pracuje w Fundacji dla Rodaka, wspierającej Polaków w Kazachstanie. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt powieści, a wśród nich takie tytuły jak: „Dziedzictwo von Becków” „Syn zakonnicy”, „Długa droga do domu”, „Białe róże z Petersburga”, „Wojenna miłość”,  „Trzy kobiety” , cykle:  „Zemsta i przebaczenie”, „Zanim nadejdzie jutro” „Prawda zapisana w popiołach”,  „Duchy minionych lat”, „Córka fałszerza”, „Drugi brzeg”,  „W pogoni za nazistą”,  „Saga Wołyńska”,  „Na obcej ziemi”.

Podczas spotkania pani Joanna opowiadała o swojej twórczości, o tym, jak łączy pisarstwo z życiem osobistym. Zdradziła, skąd czerpie informacje historyczne, na kim wzorowani są niektórzy bohaterowie jej powieści oraz dlaczego tworzy pod pseudonimem. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także o najbliższych planach pisarskich autorki.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia wszyscy zainteresowani mogli nabyć książki pani Joanny Jax wraz z jej autografem.
Serdecznie dziękujemy pani Joannie Jax oraz wszystkim uczestnikom za przybycie!

Książki autorki dostępne są w naszych bibliotekach.

Zapraszamy!