Wyjazd studyjny do Biblioteki Biecz

W dniu 17 października 2023r. w ramach programu BLISKO, zadanie „Blisko, coraz bliżej biblioteki” odbyła się wizyta studyjna bibliotekarzy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach oraz partnerów z gminy Czorsztyn i  bibliotekarzy  powiatu nowotarskiego do Biblioteki Biecz, która brała udział w pierwszej edycji tego programu. Celem wizyty studyjnej była wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie realizacji projektu BLISKO. Zapoznanie się z ofertą edukacyjną i czytelniczą, poznanie i inspiracja do nowych działań.

Wizyta w Bibliotece w Bieczu była również okazją do wymiany doświadczeń w zakresie dobrych praktyk w funkcjonowaniu biblioteki oraz zaplecza dla prowadzenia działalności tej instytucji, która obecnie pracuje w nowym przystosowanym do tego celu obiekcie. Zapoznaliśmy się z ciekawymi rozwiązaniami organizacyjnymi w zakresie korzystania ze zbiorów bibliotecznych przez czytelników oraz udogodnieniami funkcjonalnymi na potrzeby organizacji zajęć dla dzieci i spotkań autorskich, prowadzenia wystaw i pozostałej działalności bibliotecznej. Istotnym punkiem wyjazdu było również zwiedzanie wystawy  stałej "Żydzi Biecza. Historia i Zagłada", upamiętniającej historię i martyrologię lokalnej społeczności żydowskiej. Ekspozycja mieści się w zabytkowych piwnicach i jest częścią Biblioteki Biecz utworzonej w dawnej synagodze Talmud Tora.

BLISKO - BIBLIOTEKA/LOKALNOŚĆ/INICJATYWY/SPOŁECZNOŚĆ/KOOPERACJA/
ODDOLNOŚĆ
, zadanie „Blisko, coraz bliżej biblioteki”, Wyjazd studyjny  - Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.

#BLISKO #GminnaBibliotekaPuclicznaPublicznawKluszkowcach
#MiejskaBibliotekawNowym Targu#GBPwNowymTarguzsiedzibąwWaksmundzie #GBPwKrościenkunadDunajcem#GBPwSzaflarach#MBPSzczawnica
#GBPOchotnicaDolna#OBPJabłonka#MBPRabka

#Blisko, coraz bliżej biblioteki - Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0