Adaptacja budynku szkoły podstawowej na Gminną Bibliotekę Publiczną

Adaptacja budynku szkoły podstawowej na Gminną  Bibliotekę Publiczną

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach realizuje inwestycyjne zadanie  „Adaptacja budynku szkoły podstawowej na Gminną  Bibliotekę Publiczną” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” .

Od listopada 2022 r. wykonane  zostały :

• prace remontowo – budowlane budynku,  wymiana pokrycia dachowego, wymiana stolarki okiennej, termomodernizacja budynku, elewacja
  • roboty instalacyjne i elektryczne;
  • roboty sanitarne, instalacja wodno- kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i kotłowni,
  • wentylacje mechaniczne, przygotowanie pomieszczeń pod sale biblioteczne, toalet dla personelu i użytkowników.

Dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w kwocie 2 020 000,00 zł.