25 listopada Dzień Pluszkowego Misia

„Miś jest mały i puchaty, Miś jest fajny i kudłaty, Miś jest gruby jak ta kula, Misia zawsze się przytula.”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Odwiedziliśmy dzisiaj przedszkolaków z okazji Dnia Pluszowego Misia.  Dzieci  miały ze soba swoje maskotki, by bawić się i świętować przypadający na dziś Święto Misia. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, brązowe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, nie zabrakło bajek o Misiach, poprzez teatr obrazkowy Kamishibai przedszkolaki z Kluszkowiec
i Maniów wysłuchały bajki „Misiowe sposoby na nocne strachy” i „Noc w bibliotece” , za pomocą zagadek sprawdziły swoją wiedzę o misiach z bajek. Nie zabrakło też „małego co nieco”, degustacja chrupek z miodem. Na zakończenie w Kluszkowcach i Maniowach było zdjęcie w "Misiowej masce",
a w Sromowcach Wyżnych foto budce z podobizną misia. Każdy otrzymał słodki upominek.